Iz serije raziskovanj zvoka in svetlobe, njihovih frekvenc valovanja, čeprav različnega po materiji (zvok je spremeba v pritisku, ki se širi vzdolž smeri potovanja in magnetno polje preko prostora pri različnih barvah). To so dejstva.
Avtorici Monika in Maša imata radi valove, radi se igrata z elektroniko in drugimi tehničnimi stvarmi, med igranjem pa nastane kdaj kaj tako zanimivega, da si želijo vsi videti na razstavah naokoli. Ena takih je La LuPPoLa.
V projektu so bile uporabljene naključne najdene stvari:
- Stara disko krogla z ogledali.
- Stari dobri mikrokontroler Nano.
- Nanopiksli.
- Obilo raziskovalne zabave.
… in barve so negibljiva materija. Ali pač? Gotovo lahko kadarkoli dodamo motor ...
Izgubljena, a nikoli več najdena zrcalna krogla se spremeni v zvočni reaktivni predmet, ki zlomi in izkrivlja digitalno projekcijo. Razstavljena in ponovno sestavljena, a na drugačen način.
Uporabljeni materiali: zastareli deli elektronskih naprav iz zrcalne krogle, mikrokrmilnik, zvočni senzor (tudi modulski mikrofon max 4446).
Neverjetno, kaj lahko lahko svetloba spremeni temni prostor in te popelje v pravljični svet. Kaj šele, če je zraven zvok!
1 Za aktivacijo LuPPoLe potrebuješ glasen začetni zvok, ki požene svetlobo v gibanje.
2 Z Moniko sva uporabili priročno prisoten gong in bobne v sobi.
3 Začiniš s sintetiziranimi zvoki iz DAW-a in tako dobiš še z malo video-editinga rezultirajoč video na Youtubu.
Na sliki je eksperimentalna tabla s polarizacijskimi filtri in drugimi svetlobnimi napravami. V tej preprosti postavitvi se gledalcem z majhnimi napravami predstavi tekoče delo. Obiskovalci so vabljeni k uporabi polariziranih filtrov, ki zagotavljajo intimen pogled na abstraktne barvne pokrajine.